اطلاعیه عرضه بورس آهن آلات

آهن آلات | قیمت ورق ضخیم | قیمت ورق اجدار

حجم ارائه و درخواست و معاملات شرکت های آهن آلات در بورس

ردیف
تاریخ عرضه
نام کالا
عرضه کننده
حجم کالای قابل عرضه (تن)
قیمت پایه(ریال)
1
1397/5/30
تیرآهن متوسط 16
ذوب آهن اصفهان
50
24242
2
1397/5/30
میلگرد A3-32
ذوب آهن اصفهان
50
24242
3
1397/5/30
ورق گرم B
فولاد مبارکه اصفهان
550
25874
4
1397/5/30
ورق گرم C
فولاد مبارکه اصفهان
550
25874
5
1397/5/30
ورق سرد B
فولاد مبارکه اصفهان
500
29496
6
1397/5/30
سبد میلگرد مخلوط
فولاد سپید فراب کویر
220
24242

بازار آهن با نزدیک شدن به فصل پاییز وکم شدن مقدارمعاملات بورس، در ابتدای مهر ماه تا میزانی با کم شدن بها مواجه شد. اما هر چه به میانه و انتهای مهر ماه نزدیک‌تر می‌شویم، به‌دلیل شرکت بیشتر تولیدکنندگان و نیز افراد تقاضا کننده در بازار، تب معاملات بورس آهن‌آلات افزایش یافت و تقاضاکنندگان نیز با بالارفتن تقاضای خود این بازار را گرم کردند.

داد و ستدهای آهن و دیگر محصولات آن در فصول سرما افزایش می یابد

به گزارش رسیده از بازارآهن  با نزدیک شدن فصل پاییز و کم شدن میزان معاملات، در ابتدای مهر ماه تا میزانی با کاهش بها مواجه شد. اما هر چه به وسط های و انتهای مهر ماه نزدیک ‌ترمی‌شدیم، به‌دلیل شرکت بیشتر تولیدکنندگان و نیز متقاضیان در بازار، تب معاملات آهن آلات  افزایش یافت و متقاضیان نیز با افزایش تقاضای خود این بازار را گرم کردند. به‌طوری که در پایان مهر ماه باز هم شاهد افزایش مجدد قیمت و رقابت شدید در مورد برخی از محصولات آهن آلات بودیم.

عرضه کنندگان محصولات آهن آلات

اطلاعات حاکی از آن است که طی مهر ماه سال ۱۳۹۶، حدود ۳۲۳ هزار تن انواع محصول آهن آلات در بورس آهن آلات ارائه شد که تقاضایی در حدود ۵۷۷ هزار تن داشتند. اما در نهایت۴۶۲ هزار تن محصول آهن آلات  مورد دادوستد قرار گرفت و به فروش رفت. در این میان بازهم ورق‌های رنگی فولاد مبارکه بیشترین درخواست را به خود اختصاص داده بودند و با وجود اینکه ۱۱۰ هزار تن در بورس آهن آلات عرضه شدند (بخشی به‌صورت مچینگ)، در بورس درخواست در حدود ۲۷۲ هزار تن (حدود ۵۵ از کل تقاضای فولاد) داشتند که در نهایت ۱۹۱ هزار تن ورق رنگی مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت. ورق گالوانیزه فولاد مبارکه نیز به میزان ۵۲ هزار تن به فروش رسید. در بورس، ورق نیز از سوی ۲ شرکت فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان به میزان ۹۲ هزار تن ارائه شد که این محصول با درخواست ۱۲۳ هزار تنی روبرو شد و تمامی آن به فروش رفت. در بورس، ورق‌های گالوانیزه و قلع‌اندود نیز که توسط مجتمع فولاد ارائه شده بودند، به میزان ۷ هزار و۸۰۱ تن و ۵ هزار و ۴۰۱ تن مورد عرضه شد.

خوب است بخوانید: قیمت آهن

بورس میلگرد و تیر آهن

در بورس کالای میلگرد و تیرآهن از سوی ذوب آهن نیز به میزان ۸۸ هزار تن ارائه شد که با روبروشدن با همین میزان در خواست ، مورد دادو ستد قرار گرفت. در بورس درسبد ورق شرکت فولاد خوزستان نیز به میزان ۱۶ هزار تن در بازار ارائه شد که به همین میزان معامله صورت گرفت. در بورس انواع میلگرد نیز توسط چندین شرکت آهن آلات  به میزان ۱۳ هزار تن ارائه شد که در نهایت ۹ هزار و ۹۰۱ تن از آن به فروش رسید .

شرکت مجتمع فولاد بزرگ ترین ارائه کننده آهن آلات

نمودارهای فروش نشان می‌دهد که شرکت مجتمع فولاد مثل هفته‌های گذشته بزرگ‌ترین ارائه ‌کننده محصول آهن آلات در بازار بود و با ارائه ۱۱۵ هزار تن انواع ورق، با تقاضای ۳۳۸ هزار تنی مواجه شد و توانست ۲۵۶ هزار تن معامله را رقم بزند. شرکت ذوب آهن نیز انواع میلگرد و تیرآهن خود را به میزان ۹۷ هزار تن ارائه کرد و توانست به همین میزان معامله صورت دهد. شرکت فولاد خوزستان نیز محصولات  خود را به میزان ۸۲ هزار تن ارائه  کرد که با تقاضای ۱۱۳ هزار تنی روبرو شد و توانست تمامی محصولات خود را به فروش برساند. شرکت فولاد هرمزگان نیز ۲۶ هزار تن ورق را در بورس کالا فروخت. دیگر شرکت‌های آهن آلات  نیز مجموعا ۷ هزار تن از محصولات خود را در بورس آهن آلات ارائه کردند که در پایان  ۳ هزار و ۷۰۱ تن از این محصولات به فروش رفتند.

با خدمات جهان آهن آشنا شوید.

بازدیدها: 60


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com