بازار آهن و جمع آوری بورس بازان

بازار آهن

محمد آزاد رئیس اتحادیه آهن فروشان طی گفتگویی با اشاره به نابسمانی وضعیت بازار عنوان کرد: ورود به موقع دولت به بورس آهن و کنترل قیمت ها موجب شد تا بورس بازان از بازار آهن کنار روند.

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار آهن، آزاد در ادامه افزود: پس از عملکرد نا مطلوب بورس کالا در معاملات محصولات و مقاطع آهن، به درخواست اتحادیه کشوری صنف فروشندگان آهن و فولاد، دولت با بکاری گیری از حق حاکمیت خود برای مقابله با سودجویان، دلالان، گران فروشی ها و همچنین ایجاد آرامش در بازار آهن از ابتدای شهریور ماه کار خود را در بازار آغاز نمود.

رئیس اتحادیه آهن فروشان اظهار داشت: بر خلاف بورس بهادار که وظیفه فروش سهام کارخانه ها را بر عهده دارد، بورس کالا باید بتواند محصولات را به دست مصرف کننده واقعی رساند و از دلال بازی جلوگیری کند. بیش از نیمی از مصرف آهن کشور مربوط به مواد اولیه می باشد که باید بوسیله کارخانه های تولیدی خریداری شود و نیم دیگر آن مربوط به کالاهای ساختمانی می باشد که بوسیله سازنده ها خریداری می شود. طی هفته های اخیر قیمت آهن آلات همانند نرخ سکه و ارز توسط بورس بازان آهن با افزایش بی سابقه ای مواجه شد و دلالان با هجوم به بازار آهن برای سود آوری بالا اقدام به خرید نمودند.

از آخرین خبرهای بازار آهن اطلاع پیدا کنید.

محمد آزاد تصریح کرد: آهن یک کالای مصرفی می باشد که باید در بازار مصرف شود و احتکار آن باعث نابسمانی بازار می شود. اما در شرایط فعلی سفته بازی ها و احتکار محصولات در انبارها موجب شده تا نرخ آهن آلات تا دو برابر افزایش یافته و در واقع مصرف کننده حقیق متضرر شود. پیگیری های وزارت صنعت، معدن و تجارت باعث شد تا دولت به این بازار وارد شود و با تعیین نرخ پایه آهن آلات به همراه محاسبه نرخ ارزش افزوده قیمت ها را در بازار آهن شفاف سازی نماید. در حال حاضر قیمت آهن بوسیله تولید کنندگان در تابلوی بورس ثبت می شود و بدین وسیله برای یافتن قیمت های حقیقی حق رقابت برای تولید کنندگان در نظر گرفته شده است.

از جدیدترین قیمت آهن از سایت جهان آهن اطلاع پیدا کنید.

بازدیدها: 36


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com