خمکاری ورق

خمکاری ورق

خمکاری ورق های فلزی یکی از پر کاربرد ترین عملیات در صنعت می باشد و برای مقاصد مختلفی مثل ساخت باکس های فلزی ، ساختمان سازی ، دامداری و کشاورزی ، کشتی سازی ، کارخانجات و … استفاده می شود.یک فناوری جدید که به تازگی برای شکل دهی اجزا فلزی توسعه یافته و بسیار کاربردی شده است خمکاری ورق با لیزر می باشد

این عمل به وسیله تشعشع یک پرتو لیزر غیر متمرکز به ورق بدست می آید در این فرایند میزان خمکاری ورق با لیزر ، بستگی به میزان و شدت تابش پرتو ، سرعت اسکان ، اندازه پرتو و موقعیت پرتو لیزر دارد.

در گذشته این عمل به شکل سنتی انجام می گرفت.به صورتی که شکل دهی ورق ها به وسیله ابزار های سنگین و مخصوص و اعمال نیروهای مکانیکی در آن به ورق فشار وارد می شد باعث خم شدن و زاویه دار شدن آن می شد در این روش ممکن است در اثر بی دقتی در ورق ترک خوردگی و یا چین خوردگی بوجود بیاید.از جدیدترین قیمت آهن آگاهی بیابید.

خمکاری ورق

فرایند خمکاری ورق با cnc

در ابتدا ورق بر روی دستگاه cnc بسته می شود و گرمایش به وسیله لیزر بر روی سطح ورق رخ می دهد و تنش های حرارتی منجر به ایجاد زاویه خم در ورق فلزی می شود.

خمکاری ورق

مزایای و معایب خمکاری با لیزر

  • این فرایند شکل دهی انعطاف پذیر می باشد و بدون ابزار های سخت انجام می گیرد و زمان هایی که صرف ساخت ابزارهای مخصوص می شود حذف می شود.
  • شکل دهی در نواحی غیر قابل دسترس امکان پذیر می باشد.
  • این فرایند می تواند بر روی مواد سخت و ضخیم انجام گیرد.
  • اشکال پیچیده مختلی از طریق الگوهای جدید می تواند به دست آید.
  • این فرایند تا حدی کند می باشد .
  • این فرایند یک فرایند پر مصرف از نظر انرژی می باشد.

با خدمات جهان آهن آشنا شوید.

بازدیدها: 139


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com