راهنمای خرید میلگرد

برای یک خرید موفق در حوزه محصولات فولادی لازم است تا سه شرط مهم در کنار هم قرار بگیرند. خریدار حرفه‌ای، فروشنده‌‌ حرفه‌ای و ارتباط مستمر و سازنده میان این دو در تمامی مراحل معامله. راهنمای خرید میلگرد در این مطلب مطرح شده است، این راهنمای خرید ارائه شده می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری نهایی خرید کمک کند.

آهن آنلاین با در اختیار داشتن تیمی مجرب و حرفه‌ای در زمینه مشاوره، ارائه خدمات و فروش میلگرد و کالاهای وابسته‌ آن همراه مطمئنی برای ارائه قیمت میلگرد و خرید شماست و افتخار می‌کند که با خریدارانی حرفه‌ای هم قدم شود. اما برای یک خرید حرفه‌ای به سبک آهن آنلاین چه باید کرد؟

نکاتی که قبل از خرید میلگرد باید بدانید

یک خریدار کالاهای صنعتی و ساختمانی لازم است تا در مورد خرید خود اطلاعات کامل و دقیقی در اختیار داشته باشد و با اطلاع از جزئیات فنی کالای مورد معامله، خرید مطمئنی را انجام دهد.

فروشنده‌ حرفه‌ای می‌تواند نقش یک راهنمای مطمئن را در این خرید ایفا کند و با اشراف کامل به موارد فنی و جزئیات بازار، خریدار را در انجام یک خرید موفق راهنمایی کند. در این بین ارتباط موثر، دائمی و صادقانه میان این دو است که فرآیند یک خرید حرفه‌ای را کامل می‌کند.

به دلیل کم بودن مقاومت کششی بتن از میلگرد استفاده می‌کنند.

محاسبه وزن هر شاخه میلگرد

برای محاسبه وزن هر شاخه میلگرد روش‌های متفاوتی وجود دارد. یکی از ساده‌ترین روش‌های آن استفاده از جداول وزنی است که بر اساس ضخامت و طول هر شاخه تقسیم بندی شده است. اما در صورت عدم دسترسی به این جداول می‌توان از فرمول زیر اندازه‌گیری وزن میلگرد استفاده کرد:

فرمول وزنی میلگرد

راهنمای خرید میلگرد از آهن آنلاین

قبل از هر خرید اطلاع از جزئیات فنی کالای مورد نظر شما امری ضروری است. کارشناسان مجموعه آهن آنلاین نیز در راه این همراه شما هستند و راهنمای خرید میلگرد پیش رو را با شما ارائه کرده‌اند. با این حال شما می‌توانید با جمع آوری اطلاعات زیر، پیش از تماس با کارشناسان آهن آنلاین خرید موفق‌تری داشته باشید.

آیا تصمیم به خرید میلگرد دارید؟

به هنگام خرید میلگرد لازم است تا سه مشخه‌ ابعاد، استاندارد و کارخانه تولیدکننده آن مشخص باشد. تعیین این سه متغیر بسته به نیاز و کاربردی که مد نظر دارید متفاوت خواهد بود. در ادامه مطلب سعی خواهد شد تا اطلاعات مفیدی در این زمینه، در اختیارتان قرار بگیرد.

کارشناسان آهن آنلاین از زمان برقراری اولین تماس شما، به صورت مستمر و موثر با شما در ارتباط خواهند بود و شما را از کلیه مراحل تهیه و آماده سازی سفارش شما مطلع می‌کنند. شما بیش از ۳۰ دقیقه منتظر پاسخ ما نخواهید ماند. ما در آهن آنلاین به آن قانون طلایی می‌گوییم.

در راهنمای خرید میلگرد به بررسی مشخصات و برندهای میلگرد پرداخته شده است.

آیا کالای دریافتی با سفارش شما مطابقت دارد؟

خرید میلگرد برای تناژهای بالا به صورت مستقیم از کارخانه انجام می‌شود. کالای تحویلی از کارخانه مانند شکل زیر دارای شناسنامه‌ای است که اصالت کالا را تایید می‌کند.

برای سفارش‌هایی در تناژهای پایینتر از حد سفارش کارخانه‌ها، میلگرد از طریق بنگاه‌های واقع در شهر تهران انجام می‌شود.

در این حالت نیز اگر خرید به صورت بندیل‌های فابریک باشد، کالا دارای شناسنامه‌ است اما اگر سفارش شما به صورت شاخه‌ای باشد لازم است تا به علائم اختصاری حک شده بر روی شاخه‌های میلگرد مراجعه شود.

این علائم برای هرکارخانه منحصر به فرد است که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

نام کارخانهعلامت اختصاری
ذوب آهن اصفهانESCO CU
مجتمع فولاد روهینا جنوب دزفولROUHINA
آذر فولاد امین تیکمه داشAFA
میانه (فولاد آذربایجان)دو F  به صورت رو در رو
نیشابور (فولاد نیشابور خراسان)N یا KSC CO
فولاد آناهیتا گیلانAGJU
فولاد هیربدHIRBOD CT
امیرکبیر خزرAKS CT
فولاد کویر کاشانKAVIR
پرشین فولادPSG یا PS
درپاد تبریزD
صبا فولاد زاگرس شهرکردSFZCT
فولاد ارگ تبریزFAT
فولاد بافق یزدBMISCO
مجتمع فولاد ایوانISCO CT
فولاد الماسATJU
فولاد ابرکوه یزدSAIS CT
کاوه تیکمه داشSPK CT
مجتمع فولاد ظفر بنابZNCT
فولاد سپهر ایرانیانFSI TC
جهان فولاد غربSFJ TC
جهان فولاد سیرجانSRH
فولاد آریا ذوبARIA
فولاد کیان ابهرKFA

کالا چگونه به دست ما می‌رسد؟

کالای میلگرد با توجه به ضخامتی که دارد می‌تواند به صورت کلاف و یا به صورت بندیل بسته‌‌بندی شود. برای میلگردهای ساده با ضخامت پایین ۵/۵ و ۶/۵ میلی‌متر بسته‌‌بندی محصولات به صورت کلاف‌ خواهد بود. میلگرد سایز ۸ و ۱۰ میلی‌متر هم به صورت شاخه‌های ۱۲ متری و هم به صورت کلاف قابل تهیه هستند.

میلگردهای بالای این سایزها تمامی به صورت شاخه‌های ۱۲ متری بندیل‌بندی و حمل می‌شوند. وزن هر کلاف و بندل با توجه به کارخانه تولید متفاوت خواهد بود و از از ۲ تا ۴ تن متغیر است.

سوالات متداول

در ادامه، راهنمای خرید ارائه شده تعدادی از سوالات متداول مطرح شده از سمت مشتریان را آورده‌ایم تا شاید با پاسخ به آنها شما را در امر خرید راهنمایی کنیم.

۱- وزن بندیل‌های کارخانه‌های تولید میلگرد در ایران چه مقدار است؟

به جز کارخانه ذوب آهن اصفهان که دارای بندیل‌هایی با وزن ۴۵۰۰ کیلوگرم تا ۵۰۰۰ کیلوگرم است، سایر کارخانه‌ها دارای بندیل‌هایی با وزن ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلوگرم هستند.

۲- برای اطلاع از تغییرات قیمت میلگرد باید به کجا مراجعه کنیم؟

تغییرات قیمت این محصول را می‌توانید در صفحه نمودار قیمت میلگرد مشاهده کنید.

۳- تفاوت گرید A2 و A3 چیست؟

میلگرد A3 دارای تنش تسلیم حداقل ۴۰۰ مگاپاسکال است و در مقایسه با میلگرد A2 تردتر و سخت‌تر است. دلیل سختی بیشتر آن بالاتر بودن درصد کربن آن است. بالاتر بودن درصد کربن قابلیت جوشکاری میلگردهای A3 را نسبت به A2 کاهش داده است.

۴- هزینه بنگاه داری میلگرد چقدر است؟

هزینه بنگاه‌ داری به ازای هر کیلوگرم ۴۵ تومان می‌باشد.

۵- بهترین کیفیت، سبک‌ترین برند و ارزان‌ترین برند‌های میلگرد کدام برندها هستند؟

بهترین برند ذوب آهن اصفهان
ارزان‌ترین برند میلگرد سمنان
سبک‌ترین میلگرد برندهای حدید سیرجان ، ظفر بناب ،آناهیتا گیلان ، حسن رود ، راد همدان.

۶- آیا کارخانه‌ها هزینه باربری را دریافت می‌کنند؟

در صورتی که کالایی از کارخانه خریداری شود، هزینه ارسال آن از کارخانه تا مقصد به عهده خریدار می‌باشد و مقدار آن بر اساس تعرفه اعلامی از جانب سازمان حمل و نقل کشور تعیین می‌شود.

شعار ما خرید با حرفه‌ای هاست و هدف ما جلب رضایت حداکثری شما. مشتری‌های آهن آنلاین پر ارزش‌ترین دارایی‌های ما هستند و رضایت شما از اصلی‌ترین اهداف ماست. از نگاه آهن آنلاین خرید شما زمانی به اتمام رسیده است که از خدمات ما رضایت داشته و کالای شما در سلامت کامل به دستتان رسیده باشد و در این راه کارشناسان ما در تمامی مراحل در کنار شما هستند.

واحد ارتباط با مشتریان آهن آنلاین پس از انجام هر خرید نیز با شما تماس خواهد گرفت و میزان رضایت شما از خدمات ارائه شده را جویا خواهد شد. نظرات شما ما را قادر می‌سازد تا به عنوان بزرگترین سایت فروش اینترنتی محصولات و فراورده‌های آهنی در مسیر بهبود و پیشرفت هرچه بیشتر قدم بگذاریم.

منبع : آهن آنلاین

بازدیدها: 37


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com