زنگ زدگی میلگرد

میلگرد | میلگرد زنگ زده | قیمت میلگرد | زنگ زدگی میلگرد

یکی از مواردی که توسط مشتریان به آن اعتراض می شود زنگ زدگی میلگرد ها می باشد که باعث ناراحتی و نارضایتی بسیاری از مشتریان می شود و در نهایت می تواند باعث از دست دادن آن مشتری می شود.

متاسفانه برخی از میلگردهای تولید شده توسط شرکت ها با اولین تماس با رطوبت زنگ زده می شوند با این تفاوت که میلگرد تولیدی برخی از شرکت ها حتی تا ماه ها درمعرض رطوبت قرار گرفتن هیچ واکنشی نشان نمی دهند و کیفیت خود را تا حد زیادی حفظ می کنند مانند میلگرد ذوب آهن اصفهان.

حال می خواهیم بدانیم چه مشکلاتی باعث زنگ زدگی میلگرد ها می شود :

زنگ زدگی میلگرد ها به علت طی نکردن برخی از مراحل متالوژی و پیروی نکردن از قوانین مکانیکی می باشد که باعث بروز واکنش هایی می شود که باعث بوجود آمدن زنگ زدگی در میلگرد می باشد.

و اما علت اصلی زنگ زدگی میلگرد

هر یک از مقاطع فولادی که طی پروسه نورد تولید می شوند تعدادی ریداکشن بر روی آن ها اعمال می شود تا تبدیل به مقطع فولادی بشود.

به عنوان مثال اگر می خواهید از شمشی 150 میلگرد سایز 8 تولید کنیم باید تعداد 19 ریداکشن اعمال بر روی آن انجام شود که در نهایت منجر به تولید میلگرد 8 می شود.

هر کدام از این ریداکشن ها باید زیر 25 درصد و به زیر 20 درصد میل کند تا محصول با کیفیتی تولید شود.

متاسفانه بعضی از شرکت های خصوصی ریداکشن را کاهش داده و گاهی درصد آن حتی تا بالای 30 درصد افزایش می یابد که به جای اینکه با 19 ریداکشن آن را تولید کنند آن را با تعداد پاس های کمتر ( 17 یا 15 پاس) که باعث کم هزینه تر و بی کیفیت تر شدن میلگرد می شود.

 

دلیل عدم زنگ زدگی میلگرد ذوب آهن اصفهان

در مورد عدم زنگ زدگی میلگرد ذوب آهن اصفهان باید گفت که بسیاری از تولید کنندگان کشور از روش ترمکس ( کربن معادل کمتر و افزایش استحکام به وسیله عملیات حرارتی کوینچ و تمپر ) استفاده می کنند که محصولات تولید شده توسط این روش دارای استحکام بالاست و در سطح محصول مستعد ایجاد لایه اکسید می باشد.

اما شرکت ذوب آهن به علت عدم دارا بودن فرایند ترمکس برای افزایش استحکام محصول از روش افزایش کربن و منگنز استفاده می کنند که این نوع محصولات علی رغم مقاومت بیشتر به تشکیل لایه اکسید در سطح دارای شکل پذیری کمتری می باشد.

از بروزترین قیمت آهن در جهان آهن اطلاع داشته باشید.

بازدیدها: 152


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com