ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل | ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل ها یک نوع پوشش است که از دوطرف دارای لایه و در میان آن یک لایه نرم وانعطلاف پذیری به نام عایق قرار گرفته است در مقایسه با مصالح دیگر سبک است ساندویچ پانل عایق حرارتی می باشد و همچنین عایق صوتی بسیار مناسبی است و عایق بسیار قوی برای صرفه جویی در انرژی، مقاومت در برابر زلزله ، قابل انعطاف بوده ،قابل استفاده در معماری های خاص ،دارای قابلیت شستشوی سریع ، نصب و راه اندازی آسان و قیمت بسیار پایین نسبت به مصالح ساختمانی دیگر دارد.

ساندویچ پانل ها (Sandwich Panel) شامل ساندویچ پانل دیواری، سردخانه ای و سقفی است و دارای ساختاری ترکیبی می باشد.

با توجه با پیشرفت روز افزون ساخت و ساز و گسترده شدن آن باعث شد تا استفاده از ساندویچ پانل هم زیاد شود و با توجه به ساختاری که دارد بسیار قابل توجه مهندسان ساختمانی قرار گرفته است.

بیشترین استفاده از ساندویچ پانل ها در منازل مسکونی، مدارس، سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها، کانکس نگهبانی، گلخانه ها و… می باشد.

انواع ساندویچ پانل ها

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوار می باشد و از ورق هایی که ما بین آنها فوم تزریق شده ساخته شده است.کاربرد این پنل ها در کانکس ها ،انواع سردخانه ها و در دیواره های سالن ها و یا کارخانجات صنعتی می باشد همچنین در سوله ها و انبارها به کرات مورد استفاده قرار می گیرد. که دارای عرض 1.14 متر و ضخامت 4 الی 20سانتیمتر است.

ساندویچ پانل سقفی

این نوع از ساندویچ پانل ها تقریبا شبیه پانل های دیواری بوده ولی دارای ضریب حرارتی پایینی نسبت به آنها می باشد.ضخامت این پانل های نیز 4 الی 20 سانتیمتر با عرض مفید 1/8متر بوده و نوع فوم تزریقی ساندویچ پانل سقفی نیز پلی یورتان می باشد .همچنین در برابر رشد گیاهان و قارچ ها بسیار مقاوم است.

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

ساندویچ پانل های سردخانه ای با ضخامتی 8 الی 20 سانتیمتری و با ترکیب پلی یورتان مابین دو لایه ورق فلزی ساخته شده است.مواد استفاده شده در این ساندویچ پانل ها (نوعی پولی یورتان) بسیار شکننده بوده و به همین خاطر است که به تنهایی قابل استفاده نمی باشد اما ساندویچ کردن این پانل ها میتوانیم به مقاومت کششی بالا دست پیدا کنیم.

از جدیدترین قیمت آهن در سایت جهان آهن اطلاع پیدا کنید.

بازدیدها: 54


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com