قطع وابستگی به فروش نفت و تامین هزینه‌های کشور با صنعت فولاد

 ۱۰ میلیون تن فولاد در انتظار صادرات

قطع وابستگی به فروش نفت و تامین هزینه‌های کشور با صنعت فولاد / ۱۰ میلیون تن فولاد در انتظار صادرات

رئیس فروشندگان آهن و فولاد گفت: ما می‌توانیم با حمایت از صنعت فولاد، تمامی هزینه‌های کشور را تامین کنیم.

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:

ما می توانیم با حمایت از صنعت فولاد و سرمایه گذاری هدفمند، ضمن ایجاد اشتغال پایدار و قطع وابستگی به فروش نفت، تمامی هزینه‌های کشور را تامین کنیم.
به گفته وی، با ارزان فروشی میلگرد و بعضا خام فروشی سعی شده بعضی از بازار‌ها را حفظ کنیم.
وی بیان کرد: رونق تولید و رشد در صنعت فولاد، مستلزم این است که به توانمندی ها و ظرفیت‌های بالقوه در کشور و مصارف آن در داخل و صادرات این کالای استراتژیک به کشور‌های همجوار توجه ویژه کرده و نگاه دقیق تری به شرایط خاص ایران در تولید فولاد در جهان داشته باشیم.
وی ادامه داد: هم اکنون، ما با موقعیتی ویژه، یعنی با ۱۵ کشور همسایه و با حدود ۶۰۰ میلیون جمعیت هم مرز، و بر اساس آمار این کشور‌ها قریب به ۲۰۰۰ میلیارد دلار مراودات تجاری داشته.

که سهم ما از این دادوستد‌ها بسیار ناچیز و تنها ۳۷ میلیارد دلار آن هم با ریسک بسیار بالا و مشکلات فراوان یعنی کمتر ۲ درصد است.

در سال ۲۰۱۸ سرانه مصرف داخلی فولاد ۲۰۱ کیلو گرم بوده است

رستگار بیان کرد: امروزه مصارف داخلی فولاد ما بر اساس آمار در سال ۲۰۱۸ سرانه مصرف ۲۰۱ کیلو گرم بوده که ما حدود ۲۰ کیلو گرم از متوسط نورم مصرف خاورمیانه کمتر هستیم.

یعنی حدود ۲۵ میلیون تن تولید که ۱۷ میلیون تن آن مصرف داخلی و مازاد این تولیدات در انتظار صادرات است…

ادامه مطلب : yjc.ir

 

بازدیدها: 23


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com