میلگرد آجدار

میلگرد آجدار | قیمت میلگرد آجدار

در این نوشته به بررسی میلگرد آجدار پرداخته شده است. همانطور که قبلاً گفته شد میلگرد یکی از مصالح تقویت کننده و مقاوم در برابر نیروهای کششی در سازه های بتنی است. در ساخت سازه ها، از بتن و میلگرد به منظور استحکام بنا استفاده می شود. بتن های مقاومت بالایی در برابر نیروهای فشاری دارند به طوری که برای شکستن آنها باید نیروی زیادی وارد کرد. اما با وجود این استحکام در برابر نیروهای کششی و چرخشی توان مقاومت ندارند. این نقص بتن ها را با استفاده از میلگرد پوشش داده می شود. به عبارت دیگر بتن ها را با میلگرد تقویت می کنند. یکی از مهم ترین جاهایی که میلگرد خوب نقش خودش را ایفا می کند در وقوع زلزله است. میلگردهای به کار رفته در بتن ها در برابر نیروهای کششی حاصل از زلزله مقاومت می کنند و از شکستن بتن ها و خراب شدن کامل سازه جلوگیری می کنند.از جدیدترین قیمت آهن آگاهی بیابید.

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار نوعی از میلگرد ساده است که سطح آن آجدار می باشد ( دلیل نامگذاری). این نوع میلگرد به دلیل مقاومت خمشی، کششی بالاتری که نسبت به میلگردهای ساده دارد در اسکلت فلزی سازه های بتنی به کار می رود. به عبارت دیگر می‌توان استفاد از این میلگردها به جای میلگرد ساده در سازه‌ها مقاومت 30 درصدی بیشتری را فراهم می‌کند. به همین دلیل است که در بتن آرمه ( ضد زلزله کردن ساختمان ) استفاده می‌شود. استفاده از میلگرد آجدار به جای میلگرد ساده چسبندگی و ارتباط بین بتن و میلگرد را بیشتر می کند. آج‌های سطح میلگرد با ایجاد  اصطکاک در سطح مقاومت بیشتری در برابر نیروی های وارده از خود نشان می دهند. انتهای میلگرد را شبیه قلاب خم می کنند و آن را در بتن قفل می کنند تا از جابجایی‌ها جلوگیری شود. یکی از مشکلاتی که به میلگردها وارد است این است که این میلگردها از فولاد پرداخت نشده تولید می شوند، این نوع فولادها احتمال زنگ زدگی بالایی دارند. و می توان گفت که میلگردها زود زنگ می زنند.

انواع میلگرد آجدار

  • میلگرد 340 ( میلگرد مارپیچ ) که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب 3400 و 5000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.
  • میلگرد 400 ( میلگرد جناقی ) که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب 4000 و 6000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.
  • میلگرد 500 ( میلگرد مرکب ) که از نوع آجدار بوده و مقاومت تسلیم و مقاومت کششی آن به ترتیب 5000 و 6500 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.

قیمت میلگرد 

عوامل مختلفی بر قیمت میلگرد تاثیر دارد ، پارامترهای مختلفی مانند وضعیت آب و هوا، ارز، شرایط کشور و…  بر قیمت آن تاثیر دارد. کارخانه ذوب آهن اصفهان نیاز عمده بازار برای میلگرد را که مطابق با استانداردهای کشور روسیه است تولید می کند.

 

با خدمات جهان آهن آشنا شوید.

بازدیدها: 71


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com