معرفی انواع ورق سیاه

ورق سیاه | انواع ورق سیاه | ورق فولادی | قیمت ورق سیاه

ورق های سیاه فولادی به دو نوع رول یا برش خرده در بازار عرضه میشود. کاربرد این ورق ها فولادی در مقاصد صنعتی و ساختمانی به کار می رود این ورق ها از نظر تولیدی به دو دسته ی ورق روغنی و گالوانیزه تقسیم می شود. ورق های تولید شده به روش نورد گرم که محصول نهایی آن ورق سیاه می باشد.

ورق های سیاه به دو دسته ی صنعتی و معمولی دسته بندی می شوند. ورق های سیاه صنعتی در صنایع پتروشیمی و تانکر سازی خودرو سازی صنایع سنگین و سد سازی و کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی استفاده می شود.

کاربرد ورق های سیاه معمولی

این ورق ها در مصارفی مانند ساختمان سازی و سوله به کار می رود.

 

انواع ورق های سیاه

ورق سیاه sT37

از دسته فولاد های مورد استفاده برای مصارق ساختمان سازی محسوب میشود. این ورق های به دلیل درصد کربن پایین استحکام بالایی داشته و در ساختمان سازی کاربرد دارند. و همچنین این ورق ها خاصیت جوش پذیری بالایی دارند و برای ساخت مقاطع فولادی مقل تیرآهن و نبشی میلگرد ورق پروفیل و ناودانی مناسب می باشد.

ورق سیاه ST52

این ورق های نیز برای مصارف ساختمانی و صنعتی به کار می رود  و به همراه ورق های ST37 در مصارف صنعتی نیز به کار می رود.

ویژگی های این ورق مقاومت در برابر خم شدن و پیچیدن و تحمل وزن بالا می باشد. این ویژگی ها به دلیل عنصر های سیلیسیوم و منگنز در ساختار این ورق به وجود آمده است.

همچنین از دیگر ویژگی های این ورق می توان به جوش پذیری بالا و قابل شکل دهی و ماشین سازی نیز نام برد. از این ورق ها در ساخت پل ها و جرثقیل ها و ریل ها و شاسی ماشین های سنگین و قطعات صنعتی استفاده می شود.

ورق های سیاه A516

این ورق ها برای مصارفی مانند صنایع نفت و گاز و صنایع مخزن سازی و دیگ بخار استفاده کرد این نوع ورق سیاه در چهار درجه تولید می شوند که عبارتند از:

  • ورق سیاه 70 مدل A516
  • ورق سیاه60 مدل A516
  • ورق سیاه65  مدل A516
  • ورق سیاه55 مدل A516

تفاوت کیفیت این ورق ها به معنای تحمل آن ها در برابر فشار و دما و کشش می باشد.

این نوع از ورق ها از مرغوبیت بیشتری برخوردار است.

قیمت خرید ورق را بخوانید.

بازدیدها: 67


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com