پلی کربنات چیست ؟

پلی کربنات

چرا پلی کربنات ؟

برای شروع این بحث ابتدا باید بدانید پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات ها به ورق های چند جداره ای میگویند که با ترکیب و match کردن آن ها با هم میتوان از این محصول بینظیر استفاده های زیادی کرد.

ویژگی های پلی کربنات ها

خواص شیمیایی

 • ورقهای پلی کربنات در درجه حرارت اتاق، و در مقابل اسیدهای الی و معدنی، روغنها و محلول نمکهای خنثی، هیدروکربنهای آلیفاتیک و الکلها مقاوم می‌باشند. مقاومت شیمیایی این ورقها در مقابل بسیاری از مواد پاک کننده درزگیرها و چسب‌های موجود در بازار با توجه به نتایج آزمایشهای متعدد محرز گردیده‌است.

مقاومت در برابر ضربه و خراش

 • مقاومت ضربه‌ای ورقهای پلی کربنات۲۵۰ برابر شیشه هم ضخامت با آن می‌باشد. انواع ورقهای پلی کربنات در برابر خش و خراش در شرایط بسیار سخت آزمون، مقاومتی نزدیک به شیشه از خود نشان می‌دهد.

مقاومت در برابر کشش و خمش (انعطاف‌پذیری)

 • مقاومت کششی ورقهای پلی کربنات بیش از ۷۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع (N/mm²) در حد تسلیم فیزیکی این ورقها می‌باشد، مقاومت خمشی این ورقها در حدود ۲۵۰۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع (N/mm²) می‌باشد که از مقاومت مطلوبی به‌شمار می‌روند.

عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی

 • ورقهای پلی کربنات نور خورشید را جذب و در نتیجه هزینه تهویه مطبوع را در فصل گرما کاهش می دهنداین ویژگی در زمستان نیز باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شده و به دلیل خاصیت عایقی بهتر نسبت به شیشه، سالیانه می‌توان به میزان ۳۰ لیتر سوخت مایع به ازاءهر متر مربع صرفه جویی نمود.

خود خاموشی و اشتعال ناپذیری

 • ورقهای پلی کربنات ها آتش نمی‌گیرد، شعله‌ور نمی‌شود و در دمای بالای حریق به آرامی ذوب می‌شود و مانع گسترش آتش شده و به صورت خود به خودی خاموش می‌شود.

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش UV و سایر شرایط جوی

 • این محصول به دلیل دارا بودن پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش UV در مقابل این اشعه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و رنگ آن در اثر تابش اشعه خورشید تغییر نمی‌کند و ویژگی شفافیت خود را در مدت زمان طولانی حفظ می‌کند.

کاربرد های پلی کربنات

ورقهای پلی کربنات چندجداره می توانند کاربردهای مناسبی نظیر عایق صوتی یا حرارتی را دارا باشندو جایگزین مناسب و ایمنی برای شیشه در معماری نوین می باشند .در تولید این ورقها از تکنولوزی نوین ومستربچ های خاص جهت جذب طیف IR نورمریی نیز استفاده می شود که باعث افزایش کاربرد های خاص OUTDOOR ورق های پلی کربنات چند جداره در فصول گرم سال می گردد.

درتولید ورقهای پلی کربنات چند جداره از پایدارکننده های UV استفاده می شود که مقاومت این ورقها را در هر شرایط آب و هوایی افزایش می دهد. استفاده از این ورقهای چند جداره در مقایسه با شیشه تک لایه باعث صرفه جوئی 50 درصدی در مصرف انرزی می گردد.

نحوه نصب پلی کربنات ها

 1. پشیارهای داخل ورق از مواد ریز و ذرات خارجی تخلیه گردد
 2. پیچ تا اندازه ای سفت شود که تنش و تغییر شکل موضعی در ورق ایجاد ننماید
 3. زهواره شیارهای ورق پایین به بالا قرارگیرد
 4. شعاع قوس 175 برابر ضخامت ورق باشد و با نسبت عرض به طول 1 به 2 اجرا گردد
 5. سطح ضد یو – وی همواره در طرف خارج نصب شود
 6. چسب حفاظ یو – وی پس از نصب برداشته شود
 7. ایجاد سوراخ در ورق 3 میلی متر بزرگتر از قطر پیچ باشد
 8. در هنگام سفت کردن پیچ , ابزار از روی پیچ نلغزد

از خدمات جهان آهن اطلاع پیدا کنید.

بازدیدها: 44


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com