گزارش اخیر متال بولتن از بازارهای صادراتی شمش و تختال فولادی ایران

گزارش اخیر متال بولتن از بازارهای صادراتی شمش و تختال فولادی ایران

۹۸/۰۹/۲۹
پیش خریدهای صورت گرفته اخیر؛ نرخ شمش صادراتی ایران را به سمت ارقام بالاتر سوق داد

نرخ شمش صادراتی کارخانجات ایران پس از دستیابی به قیمت های بالاتر در فروشهای صورت گرفته اخیر؛ در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۱۸ دسامبر؛ به روند صعودی خود ادامه داد.
ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص شمش فولادی صادراتی ایران، فوب بنادر این کشور، ۳۹۸ الی ۴۰۲ دلار/تن در روز چهارشبه بود که نسبت به ارزیابی صورت گرفته قبلی در محدوده قیمتی ۳۸۵ الی ۳۹۰ دلار/تن در تاریخ ۱۱ دسامبر؛ افزایش ۱۲ الی ۱۳ دلاری را نشان میدهد.

گزارش شده محموله‌ای ۳۰،۰۰۰ تنی از شمش فولادی ایران در محدوده قیمتی ۳۹۸ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب به آفریقا فروخته شده؛ در همین حال تناژی دیگری در همین حدود از تولیدکننده دیگری نیز با نرخ حدودا ۴۰۲ دلار/تن فوب به تایلند فروخته شده است.

در حوزه تختال اما، هیچگونه پیش‌فروش تازه‌ای در هفته اخیر گزارش نشده، چراکه مشتریان در بازارهای اصلی فروش در جنوب شرقی آسیا؛ متاثر از تحریم ها و مجازات های ایالات متحده، اخیرا با احتیاط بیشتری عمل کرده‌اند.

از سوی دیگر اما با توجه به افزایش اخیر قیمت‌های جهانی، به پشتوانه افزایش قیمت‌های اخیری که در حوزه محصولات نهایی تخت فولادی رخ داده، کارخانجات ایرانی در این هفته، پیشنهاد تختال تولیدی خود را با نرخ ۳۷۵ دلار/تن فوب نسبت نرخ قبلی ۳۶۰ دلار/تن، افزایش داده‌اند.

ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص تختال فولادی صادراتی ایران فوب بنادر این کشور، در روز چهارشنبه ۳۷۰ الی ۳۷۵ دلار/تن بود که نسبت به شاخص قبلی ۳۶۰ دلار/تن فوب در تاریخ ۱۱ دسامبر، افزایش ۱۰ الی ۱۵ دلاری را نشان میدهد.

برگردان : اصفهانی/گزارشگر فولاد

بازدیدها: 18


PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com